Stránka X z Y ďalšie
 • New Bond Street predbehla Champs Élysées a stáva sa treťou najdrahšou nákupnou ulicou sveta

  Každoročná správa Najdrahšie nákupné ulica sveta, hodnotí 451 najvychýrenejších nákupných destinácií na celom svete, ktoré sa radia podľa ceny nájomného nehnuteľností najvyššej kategórie na základe údajov získaných spoločnosťou Cushman & Wakefield. Správa, ktorá tento rok vychádza po dvadsiatydeviatykrát, porovnáva nájomné v 68 krajinách. Horná časť Piatej Avenu ostáva najdrahšou nákupnou ulicou na svete.
  čítajte viac

 • Výstavba nákupných centier mierne poklesla a však plánovaná výstavba bude naďalej rozsiahla

  V strednej a východnej Európe bolo v prvej polovici 2017 dostavaných 825 tisíc m2, v porovnaní s 344 tisícmi m2 dostavaných v západnej Európe – avšak západná Európa čaká na viac ako dve tretiny (68%) celkovej rozlohy nákupných centier. V 1. polroku 2017 bolo celkovo o 11 % menej dostavanej plochy ako v rovnakom období 2016, dôvodom je nárast konkurencie, zmena správania zákazníkov a nárast online predaja. Slovensko očakáva v rokoch 2017 a 2018 rozsiahlu výstavbu a rozšírenia nákupných centier. V roku 2017 to bude až 56.258 m2, ktoré majú byť celkovo za tento rok dokončené. Z toho 83% pripadá na výstavbu nových nákupných centier.
  čítajte viac

 • PRVÁ PREDAJŇA LIDL NACHÁDZAJÚCA SA V NÁKUPNOM CENTRE BUDE OTVORENÁ V CASSOVII, UŽ V PONDELOK 23.10.!

  Lidl otvorí už v pondelok, 23.10. 2017 svoju prvú predajňu nachádzajúcu sa v nákupnom centre o rozlohe 1400 m2 priamo v košickej Cassovii. Bude to v poradí už 129. predajňa, ktorú otvoria na Slovensku. Transakciu sprostredkovala realitno-poradenská spoločnosť Cushman & Wakefield. Nákupné centrum Cassovia sa snaží nasledovať trendy, modernizovať centrum a prilákať zákazníkov zaujímavými a atraktívnymi značkami.
  čítajte viac

 • GALERIA MARTIN V SPRAVE CUSHMAN & WAKEFIELD

  Nákupné centrum Galéria Martin bude ponúkať svojim zákazníkom široké nákupné možnosti vo viac ako 60 prevádzkach a viaceré novinky. Napríklad ako prvé nákupné centrum pritiahne do martinského okresu obľúbenú značky H&M a Lindex. Centrum prinesie obyvateľom Martina taktiež kvalitnú gastronómiu, známe módne značky a širokú škálu služieb. Návštevníkom centra budú k dispozícii predajne ako New Yorker, Orsay, CCC, elektro Datart, kníhkupectvo Martinus, drogéria DM, FAnn parfumérie, supermarket Billa, lekáreň, banka a mnoho iných. Cushman & Wakefield v rámci svojich služieb ponúka aj prenájom maloobchodných priestorov v Galérii Martin.

  čítajte viac

 • JEDINEČNÉ OBCHODNÉ CENTRUM KOMBINOVANÉ S AUTOBUSOVOU A VLAKOVOU STANICOU USPEŠNE OTVORENÉ

  Na projekte sa pracovalo od roku 2014, kedy sa začal tridsaťročný chátrajúci objekt pretvárať na prvé hybridné centrum na Slovensku a ruiny sa premenili na krásne a dôstojné priestory ponúkajúce miesto na odpočinok, nákupy, príjemné posedenie, pohodlné cestovanie či gurmánske zážitky.
  čítajte viac

 • Fyzická a duševná pohoda výrazne ovplyvňuje kancelársku prácu, nemali by sme to ignorovať, hovorí sa v správe

  • Obchodný dopad na investorov z hľadiska hodnoty a ceny za prenájom
  • Požadovaný prístup väčšej spolupráce pre uspokojenie potrieb nájomcov
  • Len silný metrický systém prinúti nájomcov, aby požadovali „dobré“ priestory a developerov, aby ich vytvárali


  čítajte viac

 • Bratislava Research Forum zverejňuje svoje výsledky trhu kancelárskych priestorov za 2. kvartál 2017

  Členovia tohto fóra – Cushman & Wakefield, CBRE, Colliers International a JLL zdieľajú informácie, ktoré nie sú dôverné s cieľom poskytnúť klientom a verejnosti konzistentné, správne a transparentné dáta o trhu kancelárskych priestorov v Bratislave.
  čítajte viac

 • Nove znacky v nakupnom centre Eurovea

  Nákupné centrum tento mesiac obohatia kozmetické značky Kiehls a Nyx. Mnohých milovníkov módy poteší značka Calliope.
  čítajte viac

 • Rozširujúce sa portfólio CPI Property Group spravuje Cushman & Wakefield

  Spoločnosť Cushman & Wakefield bola poverená skupinou CPI Property Group, aby pokračovala v správe dvoch obchodných centier a multifunkčného komplexu, ktoré skupina nedávno odkúpila od spoločnosti CBRE Global Investors.
  čítajte viac

 • CUSHMAN & WAKEFIELD VYHRÁVA DVE OCENENIA KVALITY V STREDNEJ A VÝCHODNEJ EURÓPE

  Cushman & Wakefield bola vymenovaná najlepšou maloobchodnou a voľnočasovou agentúrou roka 2017 a najlepšou agentúrou správy nehnuteľností v strednej a východnej Európe v 2017 počas Ocenení kvality v strednej a východnej Európe, ktoré boli organizované CEE Insight Forum-om v spolupráci s Financial Times.

  čítajte viac

 • Rozšírenia existujúcich nákupných centier v Európe podporia výstavbu v roku 2017- 2018

  • v roku 2017 sa očakáva, že sa postaví 4,5 milióna m2 nových priestorov, ďalších 2,3 miliónov m2 sa očakáva v roku 2018

  • Paríž, Marseille, Helsinki, Madrid a Londýn majú najviac rozplánovanej výstavby nákupných centier v západnej Európe, kým Istanbul, Moskva, Ankara, Varšava a Tallin sú na vedúcich priečkach vo východnej a strednej Európe
  čítajte viac

 • Nový kapitál vo výške 435 miliárd dolárov mieri do komerčných nehnuteľností

  Objem novo získaného kapitálu, ktorý je v roku 2017 k dispozícii pre investície do nehnuteľností v celosvetovom meradle, tvorí podľa prieskumu spoločnosti Cushman & Wakefield 435 miliárd dolárov, čo oproti rekordnému minulému roku predstavuje nepatrný pokles, ale stále ide o druhú najvyššiu hodnotu zaznamenanú od roku 2009.
  čítajte viac

 • Andrej Rzyman nastupuje ako Projektový manažér

  Andrej Rzyman nastupuje do bratislavskej kancelárie Cushman & Wakefield ako projektový manažér a bude pracovať na rozvoji projektového manažmentu v rámci Slovenska.
  čítajte viac

 • Investori sa spoliehajú na výkonnosť stredoeurópskych hotelov

  Objem investícií dosiahol v 2016 hodnotu takmer 1,2 miliardy eur s 46 transakciami uskutočnenými na trhoch strednej a východnej Európy. V porovnaní s 2015, objem transakcií s počtom 45 dosiahol hodnotu niečo cez 700 miliónov eur. Rakúsko dosiahlo najlepší transakčný výkon s hodnotou takmer 800 miliónmi eur. V rámci Česka sa najviac investícií uskutočnilo v Prahe, so 7 transakciami vrátane Hilton Old Town, Park Hotel a Chopin Hotel. 
  čítajte viac

 • Maloobchodna siet potravin Delia expanduje na Slovensku

  Slovenská maloobchodná sieť potravín Delia expanduje na západnom Slovensku. Dnes otvára svoju, v poradí už 25. prevádzku v bratislavskom nákupnom centre Avion. Prevádzka o rozlohe 170 m2 , ktorá je postavená v pasáži centra má za úlohu pomôcť najväčšiemu nákupnému centru na Slovensku zastúpiť potravinového operátora, pokiaľ sa nezrealizuje zmenšenie hypermarketu, ktorý je v súčasnosti zavretý.
  čítajte viac

 • RetailParkSenica otvorili pred pár dňami

  Developerská skupina VIWO, ktorá sa venuje výstavbe retail parkov na Slovensku pred pár dňami slávnostne otvorila obchodné centrum RetailParkSenica. Išlo o rozšírenie obchodnej zóny v Senici, popri existujúcom Kauflande, Family Centre, hobbi či Tankeri. Rozšírením zóny vzniklo nových 1700 m2 obchodných plôch, ktoré sú obsadené značkami CCC, Okay, Orion, Super Zoo a na jar sa k nim na ďalších takmer 400 m2 pridá TEDi. „Obchodnú zónu v Senici – Párovciach budujeme už desať rokov a veľmi nás teší, že sme nateraz zónu mohli doplniť o obchodný koncept, ktorý rozšíri sortimentné pole pre zákazníkov zo Senice i okolia.“ hovorí Lajos Kovács, konateľ spoločnosti VIWO.
  čítajte viac

Stránka X z Y ďalšie